KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Představení a recenze strojku Gillette SkinGuard

  • 10. prosince 2019

Obliba žiletkových strojků poměrně klesá. Je to proto, že obvykle dráždí pokožku. Jsou nevhodné pro muže s citlivou pletí nebo akné a většina z nich může způsobovat zarůstání vousů. I proto se na trhu objevila novinka – holicí strojek Gillette SkinGuard Sensitive.

Gillette SkinGuard

Gillette SkinGuard

Když se na něj podíváme zblízka, uvidíme, že hlavice je vybavená pouze dvěma břity. Kromě nich na hlavici najdete i speciální modrou mřížku. Ta se stará o to, aby břity nepřiléhaly tak těsně k pokožce. To zabrání především poranění během holení. Hlava holicího strojku je výkyvná, takže pomáhá snižovat tlak na pokožku během holení.

Při testování jsme zjistili, že dva břity pro oholení stačí. Gillette Skinguard skutečně nepřichází do tak těsného kontaktu s pokožkou, což je příjemné. Pokud jste ale zvyklí na dokonale hladce oholenou tvář, tak toho se tady nedočkáte. Strojek ponechává úplně drobné strniště. To je ale právě ten důvod, proč tento strojek snižuje riziko podráždění pokožky a zarůstání vousů. Nevýhodou je, že strojek zanechá poměrně dost holicího gelu na pokožce. Nemusíte tedy vždy dobře vidět, zda jste opravdu oholili celou tvář.

Celkový dojem je více než dobrý. Pro muže se sklonem k zarůstání vousů? Ideální. Pro mladé muže s výrazným akné? Rozhodně stojí za vyzkoušení. A mladíci, kteří teprve s holením začínají, ocení, že se při každém tahu strojkem neporaní.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz

S článkem souvisí: