KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Profesionální IPL epilace v pohodlí domova

Dosáhnout dlouhodobě hladké pokožky už není tak těžké. Buď můžete chodit do kosmetických salónů anebo se spolehnout na domácí IPL epilaci. Kromě toho, že chloupky odstraníte, tak postupně zabraňujete jejich opětovnému růstu. Jak je tohle možné?

IPL epilace
IPL epilace

Depilace má krátkodobé výsledky a mechanická epilace může být bolestivá. Už vás obojí otravuje? Vyzkoušejte IPL epilaci. Odstraňování chloupků je bezbolestné a výsledky jsou dlouhodobé. A co je na tom všem nejlepší – už kvůli takové epilaci nemusíte do kosmetického salónu. Stačí si pořídit přístroj domů.

Jak to funguje?

Je vůbec možné, aby světlo odstranilo chloupky? Taky se divíme, ale je to tak. Záblesky intenzivního pulzního světla (IPL) jsou totiž velmi podobné zábleskům laserovým, které využívají pro epilaci právě v kosmetických salónech.

Během epilace se záblesk IPL světla dostává pod povrch pokožky a působí na melanin (tmavý pigment) chloupků. Díky tomu chloupky postupně vypadávají. Při opakovaných ošetřeních pokožky, působí světlo znovu na místa, odkud chloupky vypadaly, a tím zabraňuje jejich opětovnému růstu. Výsledkem pravidelného a správného používání IPL epilátoru je hladká pokožka až na několik měsíců.

Právě proto, že IPL epilátor působí na tmavý pigment, není IPL epilace vhodná pro každého. Tabulku s odstíny pokožky a chloupků, na kterých bude IPL epilace účinná, vidíte níže.

Bezpečnost použití

Mezi užitečné funkce epilátoru patří senzor pleti. Během IPL epilace stále snímá odstín vaší pokožky. Některé modely epilátorů pak podle toho buď zastaví záblesk, dokud si nesnížíte ručně jeho intenzitu, jiné naopak sami intenzitu upravují a přizpůsobují. Tím se snižuje riziko podráždění pokožky a možného pálení záblesku kvůli jeho vysoké intenzitě.

Dříve se pro vyšší účinnost i bezpečnost IPL epilace používaly aktivační gely. Dnešní epilátory ovšem fungují bez nich. Stejně tak nemusíte při IPL epilaci používat žádné ochranné brýle. Na oči ale i tak dávejte pozor a nikdy si nemiřte epilátorem do očí!

Vývoj IPL epilátorů probíhal dlouho a pod dohledem předních dermatologů. Tento způsob odstraňování chloupků by tak mělo být rychlé a také šetrné k pokožce. S dotazy na konkrétní produkty se můžete obrátit na nás a při jakýchkoliv pochybnostech o vhodnosti IPL epilace právě na vaší pokožce doporučujeme konzultaci u dermatologa.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz