Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

Jak na čištění pleti a proč je to tak důležité

Čištění pleti by mělo být každodenní rutinou stejně jako čištění zubů. Je důležité pro zdravý vzhled pleti, předcházení vzniku pupínků nebo vrásek v pozdějším věku. Mít přes den krásný make-up je super, ale ještě lepší je, když ho poctivě před spaním odlíčíte a pleť vyčistíte.

Čištění pleti
Čištění pleti

Co nejvíc škodí pleti?

Během dne vznikají na pleti odumřelé buňky, maz a pot. Kvůli tomu se zde potom usazuje prach, pyl a další nečistoty z ovzduší. Nezáleží v tomto případě, zda použijete pouze řasenku a pudr nebo si na tvář dáte i podkladovou bázi a make-up. I když pleť „schováte“, tak to neznamená, že se k ní nedostanou nečistoty během dne. Vždy je tedy nutné pleť dokonale odlíčit a vyčistit, aby vypadala svěží a zářivá.

Jak postupovat při odličování?

Odličování tváře začněte očima. Je to nejcitlivější část a vyžaduje speciální péči. Odličovač vyberte podle toho, jaké používáte stíny nebo řasenku. Roli hraje i to, jak moc máte citlivé oči. Obecně jsou nejúčinnější dvousložkové odličovače s olejovou složkou. Naneste jej na vatový tampónek, přiložte na oko a po chvilce začněte krouživým pohybem od vnitřního k vnějšímu koutku oka líčidla stírat.

Poté se vrhněte na pleť. Abyste ji opravdu dobře vyčistila, můžete začít použítímí vatového tampónku a odličovač nebo micelární vody. Tak odstraníte vrstvu make-upu a dalších produktů. Druhým krokem je odlíčení pomocí smývatelného gelu nebo pěny. Ten v tenké vrstvě nanesete na pleť a krouživými pohyby ji čistíte. Pak obličej opláchněte a utřete do ručníku, který používáte pouze k otírání pleti. Pokud vlastníte čistící kartáček na obličej, použijte ho místo krouživých pohybů prsty. Kartáček mnohem efektivněji odstraní nečistoty a odumřelé buňky pokožky. Pupínky se tak lépe hojí, mizí černé tečky a pleť je hladší.

Předposledním krokem je dočištění pleťovou vodou. Stačí použít jemnou, která pleť zároveň hydratuje. Nemusí mít již výrazné čistící účinky, jde pouze o osvěžení a jemné odstranění zbytků nečistot. Velmi populární jsou různé přírodní květinové vody, které pleť zklidní, tonizují a připraví na nanesení pečujících přípravků.

Důležitá závěrečná hydratace

Všechny typy pleti je potřeba hydratovat. I když máte pleť mastou nebo problematickou, je potřebné ji na noc ošetřovat hydratačním krémem stejně jako suchou a citlivou. Jen je nutné vybrat správný krém. Na trhu je nepřeberné množství produktů. Lehké hydratační fluidy jsou ideální pro mastnější, smíšenou nebo normální pleť. Pro tu aknózní jsou vhodné krémy bez silikonů. Ty by totiž jen ucpávaly póry a podporovaly vznik dalších pupínků. Pro suchou pleť jsou vhodné hutnější krémy bez alkoholu s menším množstvím vody. S výběrem krému vám poradí ve vhodném obchodě.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz

S článkem souvisí: