KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

50+ lidí přikoupilo

50+ lidí přikoupilo

Angry Beards Shampoo šampon na vousy 230 ml

Cena: 305,1 Kč

Ukázat

Jak správně pečovat o plnovous

  • 31. března 2020

Kratší vousy, plnovous, bradka. Všechny délky vousů potřebují péči. Nabídka se stále rozšiřuje a může být těžké si vybrat produkt přímo pro vaše potřeby. Poradíme vám.

Angry Beards
Angry Beards

Péče vylepší vzhled i růst

Pro pěstěný vzhled vousů je nutné jim dodat i výživu. Ta je dostupná v podobě olejů. Vousy provoní, zlepší jejich rozčesávání a dodají jim lesk. Obsahují přírodní látky, které zabraňují i svědění pokožky. Doporučené používání je dle potřeby, nejlépe jednou denně. Oleje jsou vhodné pro kratší i delší vousy.

Styling pro opravdové vousáče

Dlouhé vousy občas potřebují zkrotit, aby si nedělaly, co se jim zachce. Od toho slouží vosky a balzámy. Dodají vousům tvar a také vrstvu, která je chrání před vnějšími vlivy. Balzámy obsahují různé vitamíny, takže podporují i správný růst bradky a kníru. Stačí je vetřít do vousů a vmasírovat do pokožky.

Mytí je základ

Stejně jako vlasy i vousy všech délek se musí mýt. Proto se dnes vyrábí i speciální šampony na vousy. Ty pomáhají nejen odstranit nečistoty z porostu na tváři, ale usnadňují rozčesávání a zabraňují vzniku statické elektřiny při česání. Běžně stačí vousy mýt jednou až dvakrát týdně. Pokud nanášíte denně více péče, doporučujeme je umývat poctivě každý den. Používejte dostatečně šetrný šampon nebo mýdlo na vousy. Nikdy nepoužívejte šampon na vlasy, má jiné složení. Vousy by mohl vysušit a neprospěl by ani vaší pleti.

Nezapomeňte je učesat

Delší vousy potřebují po umytí pořádně rozčesat, aby se vám v nich netvořily uzlíky. Speciální kartáčky jsou poměrně drsné, aby si poradily i s tvrdými vousy. Zároveň masírují i pokožku pod nimi.

Ať vousy nejsou tam, kde nemají být

Posledním krokem za dokonalým plnovousem je ho mít ve správném tvaru. Vousy rozhodně nerostou jen tam, kde chceme. Jednou až dvakrát týdně proto zastřihněte nebo oholte části tváře a krku kolem kontur vousů. Nejlépe se to provádí klasickou břitvou nebo speciálním strojkem zvaným shavetta.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz