Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

Porovnali jsme pro vás epilátory Braun + VIDEO

Praktický a dobře vypadající design a dlouhá životnost. To jsou principy, na kterých si zakládá značka Braun. Jejich epilátory jsou na trhu již dlouho, ale pořád je co vylepšovat. Jaké rozdíly jsou mezi jednotlivými řadami a který z nich pro vás bude ten nejlepší?

Porovnání epilátorů Braun

Porovnání epilátorů Braun

Odstraňování chloupků vytrháváním je velké rozhodnutí. Při pořizování epilátoru není poslední. Najednou stojíte před otázkou, jaký epilátor si vybrat. Značka Braun stojí už mnoho let na špicce v oblasti péče o tělo. Ale i u této značky máte na výběr z několika řad epilátorů a v každé řadě je mnoho odlišných modelů. Proto vám pomůžeme se v tom všem vyznat.

V současnosti máte na výběr z epilátorů Silk épil 3, Silk épil 5, Silk épil 7 a Silk épil 9. Čím vyšší označení řady, tím lepší výbava a funkčnost epilátoru. Pro přímé porovnání základních vlastností se podívejte do tabulky.

  Silk épil 3 Silk épil 5 Wet&Dry Silk épil 7 Wet&Dry Silk épil 9 Wet&Dry Silk épil 9 Flex Wet&Dry
Počet pinzet 20 28 40 40 40
Osvětlení pokožky -
Použití ve vodě -
Způsob provozu S připojeným kabelem Bez připojeného kabelu Bez připojeného kabelu Bez připojeného kabelu Bez připojeného kabelu
Výkyvná hlava - Pouze s masážním nástavcem Pouze s masážním nástavcem Pouze s masážním nástavcem Výkyvný kloub pro všechny hlavy
Indikátor nabíjení -

Jaké jsou základní rozdíly?

Základní parametrem, kterým se od sebe jednotlivé řady liší, je počet pinzet. Čím vyšší počet pinzet, tím rychlejší epilace bude. Od řady Silk épil 9 mají epilátory pinzety větší, epilační hlava je větší, a tudíž je i rychlejší epilace. Jedna větší pinzeta totiž zachytí najednou více chloupků, což epilaci viditelně zrychlí.

V případě, že se bojíte bolestivosti epilace, vybírejte epilátory, které nabízí možnost použití ve vodě. Teplá voda rozevře póry, změkčí chloupky, a tím sníží bolest při jejich vytrhávání. Možnost použití epilátoru ve vodě ovšem vylučuje možnost používání s připojeným kabelem. Je tomu tak z bezpečnostních důvodů. Pokud je tedy pro vás důležitý parametr použití s napájecím kabelem, pak budete ochuzené o funkci použití ve vodě. V současné době nenabízí Braun epilátor, který by bylo možné používat jak na nabíjecí akumulátor, tak s připojeným napájecím kabelem.

Poslední a velmi užitečnou funkcí je osvětlení pokožky. Dnes jsou světlem SmartLight vybaveny i epilátory nižších řad. Tuto funkci rozhodně uvítáte, protože díky ní uvidíte všechny chloupky, které je potřeba vytrhat. Nepříznivé světlo doma nebo v koupelně už vás tak nebude při epilaci omezovat.

Vyšší řady epilátorů Braun jsou dnes vybaveny ještě senzorem tlaku. Jakmile na pokožku příliš tlačíte, osvětlení SmartLight změní barvu z bílé na červenou. Proč je to důležité? Přílišný tlak snižuje šanci na zachycení chloupků. Tyto epilátory poznáte podle označení SensoSmart.

Čím se liší jednotlivé modely?

Jak vidíte, rozdíly mezi jednotlivými řadami jsou jasné. Ale jak si vybrat konkrétní model? To je snadnější, než se může zdát. Stačí, když se podíváte na barvu epilátoru a příslušenství, které balení obsahuje. Model si pak vyberete podle toho, jestli se chystáte používat holicí hlavu, nástavec pro epilaci tváře a citlivých oblastí anebo byste ráda měla k epilátoru peelingový kartáč nebo čistící kartáček na obličej. 

A podle čeho vybírat?

Nejdříve je potřeba se rozhodnout, zda chcete epilátor používat ve sprše nebo ne. To je nejzásadnější rozdíl mezi jednotlivými řadami. Pak už zbývá vybrat jen dle příslušenství, které využijete. A podle toho zvolit konkrétní model. Pokud si ani tak nebudete výběrem jistá, obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz