Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak vybrat elektrický holicí strojek? + VIDEO

Doby holení vousů žiletkou jsou už dávno pryč. V dnešní době si popularitu mezi muži získaly elektrické holicí strojky. Zejména proto, že holení s nimi je pohodlnější a pokožka je po holení méně podrážděná. Jaký druh elektrického holicího strojku ale vybrat? Tak s tím Vám poradíme.

Jak vybrat elektrický holicí strojek?

Jak vybrat elektrický holicí strojek?

Na začátku rozhodování o koupi holicího strojku je třeba se zamyslet nad tím, jak často se se strojkem budete holit, jaké vousy máte a také jestli máte citlivou pokožku. Od toho se totiž odvíjí, který ze dvou typů holicích strojků si vyberete.

Rozdíly mezi těmito dvěma typy holicích strojků jsou velké. Proto se na každý podíváme trochu zblízka.

Spolehlivé planžety

Dnes můžete vybírat od planžetových holicích strojkůjednou planžetou, až po nejpokročilejší strojky s čtyřmi nebo pěti holicími prvky. Čím více prvků na holicí hlavě strojek má, tím lépe si poradí s delšími, hustšími nebo tvrdšími vousy. Velká část planžetových holicích strojků je dnes vybavena střední stříhací lištou, která se právě stará o zastřižení delších vousů, aby je pak planžeta mohla bez větších problémů oholit. Pro optimální výsledky se strojkem během holení dělejte rovné a dlouhé pohyby po pokožce.

O menší podráždění pokožky se postará pohyblivost planžet, díky čemuž se holicí strojek lépe přizpůsobuje tvarům tváře. Nejvíce podráždění hrozí v problémových oblastích pod bradou a na krku. Pokud máte problém s holením těchto míst, měl by Váš strojek navíc mít i výkyvnou holicí hlavu, která se lépe přizpůsobí.

Klasické frézky

U frézkových holicích strojků najdete na holicí hlavě dva až tři holicí prvky, které mají kulatý tvar. U většiny strojků se jednotlivé frézky pohybují samostatně, a tak kopírují přesně tvar obličeje. Strojek pracuje tišeji než planžetový holicí strojek. Svými vlastnostmi jsou vhodnější spíše pro častější holení kratších vousů. Strojkem během holení vytváříte malé krouživé pohyby po pokožce, abyste dosáhli kvalitního oholení.

Stejně jako u planžetových strojků platí, že pro holení oblastí pod bradou a na krku, je lepší, aby měl strojek i pohyblivou holicí hlavu.

Další vlastnosti všech elektrických strojků

Pokud máte citlivou pokožku a po holení trpíte na podráždění, můžete si vybrat elektrický holicí strojek s funkcí Wet&Dry. Ta Vám umožní používání strojku ve sprše nebo s pěnou či gelem na holení. Nevýhodou takových strojků může pro někoho být to, že je nelze používat během nabíjení.

Když už mluvíme o nabíjení, tak na trhu dnes existují strojky nabíjecí, kabelové a strojky nabízející obě možnosti. Obě možnosti, tedy používání na akumulátor a zároveň i během nabíjení, nabízí strojky, které ovšem nedisponují funkcí mokrého holení. Pokud se Vám ale takový holicí strojek vybije během holení, tak k němu můžete připojit napájecí kabel a holení dokončit. Ostatní holicí strojky lze používat buď na nabíjecí akumulátor, nebo pouze s připojeným kabelem.

Pokud se chcete minimálně starat o čištění strojku, vybírejte modely holicích strojků, které mají v balení čistící stanici. Do té strojek po holení vložíte, stanici zapnete a strojek po čase vyjmete připravený rovnou na další holení. Čistící stanice totiž nejen odstraňuje nečistoty z holicí hlavy, ale strojek i nabíjí. Čistící stanice používá k čištění strojku speciální kapalinu, která se musí po určitém čase vyměnit, aby stále zaručovala dokonalé čištění.

Jak si tedy vybrat?

Pokud s holením elektrickým strojkem začínáte a nevíte, který typ by pro Vás mohl být vhodný, zkuste se poradit ve Vašem okolí s muži, kteří již takový strojek používají. V případě, že nikoho takového v okolí nemáte, rozhodujte se zejména podle toho, jaké vousy máte a jak často se holíte. Pak už vyberete snadno a můžete dát sbohem žiletce.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz