Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak vybrat epilátor? + VIDEO

Touha žen po dokonale hladké pokožce na co nejdelší dobu způsobila, že se začaly objevovat různé možnosti odstraňování chloupků. Mechanické epilátory s pinzetami jsou na trhu už poměrně dlouho, ale jak v celé nabídce vyznat a vybrat si takový epilátor, který Vám bude nejvíce vyhovovat? S tím Vám poradíme.

Jak vybrat epilátor

Jak vybrat epilátor

Běžné žiletkové strojky nebo dámské elektrické strojky (depilátory) odstraňují chloupky pouze na povrchu pokožku. Epilátor odstraňuje ale chloupky včetně kořínků. Jak to dělá? Používá k tomu mikropinzety, kterých je na hlavě 10 – 40 a jsou umístěné na rotujícím kotouči. Pinzety zachytí i velmi krátké chloupky a vytrhnou je. Právě proto, že jde o vytrhávání, výsledky epilace jsou dlouhodobější (až tři týdny), ale zároveň mohou být první ošetření pro někoho bolestivá.

Jak si vybrat epilátor?

Druhů epilátorů je dnes na trhu několik. Základní rozdělení je podle způsobu provozu. Kromě klasických epilátorů, které musí být během používání připojené do sítě, jsou dnes k dostání i nabíjecí strojky. Nabíjecí jsou obvykle proto, aby bylo možné je používat ve sprše či vaně (Wet&Dry). Tyto epilátory pak ale neumožňují provoz s připojeným kabelem, a to z bezpečnostních důvodů.

Řídit se při výběru můžete i počtem pinzet. Speciální obličejové epilátory mají pinzet pouze deset. Epilátory na tělo pak mají od 20 do 40 pinzet. Čím více pinzet, tím rychlejší je proces epilace. Můžete rozlišovat také mezi materiálem a velikostí pinzet.

Užitečné jsou i další funkce. Mezi ty patří například osvětlení pokožky. Některé modely epilátorů jsou vybaveny malým světlem, které během epilace osvětluje pokožku. Chloupky jsou tak lépe viditelné a vy víte, která místa ještě potřebují epilovat.

Posledním faktorem, podle kterého je dobré epilátor vybírat, je příslušenství obsažené v balení. Vybrat si tak můžete epilátor, ke kterému dostanete nástavce pro citlivé partie, obličej nebo nástavec pro přesnou epilaci. Pokud si chcete některé oblasti těla nadále holit, využijte epilátor, který má v příslušenství holicí hlavu. U těch nejvybavenějších epilátorů jsou v příslušenství také peelingové kartáče nebo nabíjecí stojánky. Samostatně si pak můžete dokoupit chladící rukavici, která pomáhá snižovat v začátcích bolestivost epilace.

Užívejte si hladké pokožky

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv model epilátoru, můžete se těšit na hladkou pokožku, která Vám vydrží déle než oholená klasickou žiletkou. I když se Vám zpočátku může zdát, že je epilace bolestivý proces, tak výsledky za to určitě stojí. A až si Vaše pokožka na epilaci zvykne, budete se už jen moci radovat z hladké pokožky bez viditelných kořínků chloupků.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz