Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Na co se nejčastěji ptáte o holicích strojcích?

Výběr elektrického holicího strojku pro muže provází mnoho otázek. Jaký strojek vybrat, který je dobrý na citlivou pokožku nebo jestli se dá vybrat kvalitní strojek do 3000 Kč. To jsou nejčastější otázky, s kterými se na nás obracíte. Odpovědi na ty nejčastější dotazy naleznete v článku.

Nejčastější otázky o holicích strojcích
Nejčastější otázky o holicích strojcích

Když se rozhodnete pro koupi elektrického holicího strojku, stojíte před tím nejpodstatnějším krokem. Vybrat si z široké nabídky. A tuto chvíli vyvstává spousta otázek. My jsme pro Vás sepsali do jednoho článku ty nejčastější.

Jak mám vybrat kvalitnější holicí strojek okolo 3000 Kč?

Pro kvalitní holení je potřeba vybírat holicí strojek, který má alespoň tři prvky na holicí hlavě. Takové jsou holicí strojky Braun Series 3, Braun CoolTec nebo Braun WaterFlex. Řada CoolTec je speciálně navržená pro holení citlivé pokožky, protože je vybavena chladící lištou. U Braun WaterFlex najdete strojky již s výkyvnou holicí hlavou, které pomáhá s holením těžko dostupných míst, a zároveň tyto strojky můžete používat ve sprše nebo s pěnou či holicím gelem.

Jaký zvolit elektrický strojek pro citlivou pleť, která je po holení často zarudlá?

Pro tento typ pleti vyvinul Braun speciální holicí strojky CoolTec, které jsou vybavené chladící lištou. Ta v průběhu holení ochlazuje pleť a snižuje míru podráždění. Zvolit, ale můžete také jiný model, který nabízí možnost holení s pěnou či gelem na holení. Tento způsob holení elektrickým strojkem je také šetrnější k citlivé pokožce.

Jaký strojek pořídit pro patnáctiletého syna, který s holením začíná?

Pro takto mladého muže můžeme doporučit některý z holicích strojků Braun Series 3, připadně edici CoolTec pro citlivější pokožku. Oba strojky mají tříprvkovou holicí hlavu, řada CoolTec má navíc chladící systém. Vybrat můžete strojek pouze pro suché holení, anebo strojek, který lze používat ve sprše či s pěnou nebo gelem na holení (ty mají označení Wet&Dry).

Jaký si vybrat nový strojek – Philips nebo Braun?

Zásadní věc, kterou je potřebné si rozhodnout na začátku, je to, jestli Vám více vyhovovaly na holení frézky nebo planžeta. Planžetový strojek Braun, který je vybaven střední stříhací lištou, si lépe poradí s delším vousem. Frézkové strojky Philips jsou naopak lepší pro holení kratších vousů. U obou druhý můžete najít strojky pro mokré i suché holení. Důležité je tedy zejména rozhodnutí, jak často se budete holit.

Jaký je rozdíl mezi jednotlivými řadami holicích strojků Braun?

Řady holicích strojků od značky Braun se odlišují funkcemi, kterými disponují. V článku, který se věnuje srovnání jednotlivých řad strojků Braun, najdete více informací. Pokud máte citlivou pokožku, doporučujeme buďto řadu strojků CoolTec, které mají technologii aktivního chlazení pokožky, nebo některý z dalších strojků s funkcí Wet&Dry, které lze používat pro holení s pěnou nebo gelem na holení.

K čemu je dobrá čistící stanice?

Čistící stanice čistí, promazává a také nabíjí holicí strojek. Tím dělá práci čištění za Vás. Stačí strojek umístit po holení do čistící stanice a už se o nic nemusíte starat. Strojky se také dají nabíjet i používat bez čištění v čistící stanici.

Potřebujete další radu?

Pokud máte ještě další otázky, obraťte se na nás v Poradně, nebo se zeptejte přímo u konkrétního strojku. Rádi Vám s výběrem pomůžeme.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz