KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Z každého Gillette dáváme dvacet korun na prevenci rakoviny

  • 26. října 2020

Rakovina varlat je nejčastějším typem rakoviny mužů mezi 15. a 40. rokem života. O její prevenci a samovyšetření je důležité mluvit. I proto vznikla celosvětově známá iniciativa Movember, která téma zviditelňuje hlavně v listopadu. Jeden měsíc v roce je ale málo. Pojďte se s námi zasadit o to, aby byla prevence tématem celoročním.

Movember
Movember

Movember: měsíc knírů a prevence

Přemýšleli jste nad tím, proč si muži během listopadu nechávají narůst knír? Je totiž znakem solidarity, přitahuje pozornost a rozdmýchává tak diskuse o prevenci rakoviny prostaty a varlat. Listopad se i proto stal měsícem veřejných sbírek, jejichž výtěžek putuje právě organizacím, které se věnují prevenci.

V Čechách šíří osvětu organizace mladých mediků, mediček, lékařů a lékařek – Loono. Jejich mise je jasná. Naučit (nejen) mladé lidi myslet na prevenci onkologických, ale také kardiovaskulárních nebo pohlavních onemocnění. Co všechno si pod tím představit?

Prevence už není tabu

Loono objíždí republiku s workshopy, na kterých učí samovyšetření, ukazuje, jak klíčové orgány fungují a jak poznat, že něco není v pořádku. Otevřená komunikace, díky které Loono snadno poznáte, boří tabuizovaná témata. A taky vyvrací falešný pocit „mně se to stát nemůže“. 

Letos jsme se my z Holime.cz společně s Gillette CZ rozhodli přispět troškou do mlýna. Z každého nákupu Gillette dáváme stranou 20 Kč a výslednou částku předáme na konci listopadu Loono. Výtěžek půjde na nákup nákladných školících modelů varlat a prsou. I díky tomu se uskuteční další workshopy. A věřte, že už pár životů zachránily.

Co můžeme společně (u)dělat?

  1. Myslet na prevenci. Loono připravilo podrobný návod, jak vyšetřit sebe i partnera/partnerku. Právě naši milovaní odhalí až 30 % případů onemocnění.
  2. Bavit se o prevenci s dalšími lidmi. Třeba poslat odkaz na manuál samovyšetření od Loono.

Budeme rádi, pokud přispějete i nákupem Gillette. Díky vybraným penězům Loono nakoupí školící modely na další desítky workshopů, které už 6 let pořádá.


Hana Všetečková
autor článku

Hana Všetečková

marketingový specialista,

redakce Holime.cz