Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

Čistící kartáček na obličej: je vhodný i pro vás?

  • 22. února 2021

Už jste slyšeli o čistících kartáčcích na obličej? Tyhle malé zázraky slouží k velmi efektivnímu čištění pleti, kterou navíc prokrvují a připravují na další péči. Kartáčky ale nejsou vhodné pro každého a při jejich používání je nesmírně důležité dodržovat několik pravidel. Pojďte zjistit, zda jsou vhodné i pro vás.

Čištění pleti
Čištění pleti

Jak jde o pleť, člověk není nikdy dost opatrný. Pokud ale budete čistící kartáček používat s dodržením základních pravidel, uvidíte, že vám rozzářená a na pohled zdravější pleť brzy poděkuje. 

Ruce pryč, pokud…

Zkušenosti s kartáčky na obličej se liší člověk od člověka. Pokud si nejste s nákupem jisti, doporučujeme poradit se s kosmetičkou nebo dermatologem. Často je řešením kartáček používat společně s vhodnými antiseptickými nebo jinými čistícími prostředky. Také neuděláte chybu, když si před nákupem kartáčku ověříte typ pleti.

Obecně ale platí, že pokud trpíte na ekzémy, vyrážky nebo velmi citlivou pleť, mohli byste si tímto způsobem čištění spíš přitížit. Rozporuplně reagují také ti, kdo trpí na záněty, silné akné a extrémně mastnou pleť. Záněty je možné si kartáčkem roznést po celém obličeji a kýžený výsledek – čistá zdravá pleť – se nedostaví. Opět ale opakujeme, že výsledky jsou velmi individuální, pleti s mírnějšími obtížemi dovedou kartáčky krásně pomoci.

Jak kartáček používat?

Pokud nepatříte do žádné z výše popsaných kategorií, gratulujeme, už vám nic nebrání začít se skvělým čištěním pleti! Před použitím kartáčku si nejprve navlhčete pleť. Potom můžete použít oblíbený čistič pleti, není to ale nutné. Kartáčkem přejíždějte po obličeji velmi opatrně a jemně – kýžený je pocit jemné masáže, nikoliv drhnutí. Krouživými pohyby odstraníte odumřelé kožní buňky, nečistoty, pleť se prokrvuje a je lépe připravená absorbovat krémy a další přípravky. Dobrá zpráva je, že kartáček můžete používat v pětadvaceti i pětapadesáti, na věku totiž nesejde.

Tahle pravidla rozhodně nepodceňujte

  1. Kartáček používejte maximálně 2× týdně. Při častějším používání kůži zbytečně dráždíte a odstraníte z ní přirozený filtr.
  2. Nepřekračujte doporučenou dobu používání. Pleť byste zbytečně namáhali a způsobili si tak víc škody, než užitku. Zpravidla se doporučuje kartáček používat asi minutku.
  3. Po použití kartáček pečlivě umyjte. Proč? Jak jsme psali výše, kartáček odstraňuje nečistoty a odumřelé buňky – a ty si při dalším čištění přeci nechcete nanést zpátky na pleť. Jako malý tip doporučujeme skladovat kartáček mimo koupelnu (kvůli vlhkosti a zvýšené pravděpodobnosti množení bakterií).
  4. Pravidelně měňte hlavici. I přes důsledné čištění kartáčku nelze zabránit postupnému usazování a hromadění bakterií. Nezapomeňte proto hlavice včas měnit, jen díky tomu se vyhnete nežádoucím účinkům.
  5. Kartáčky nefungují jako odličovač. Ačkoliv se tak leckde dočtete, doporučujeme  pleť poctivě odlíčit a odstranit make-up už před použitím. Eliminujete riziko nežádoucích účinků jako začervenání a zhoršení stavu pleti.

Zdá se vám to všechno moc komplikované? Nelekejte se. S čistícími kartáčky je to jako s jakýmkoliv jiným výrobkem: je potřeba dobře zvážit, jaký je pro vás nejvhodnější, a při používání dodržovat jasná pravidla. Držíme vám palce!


Hana Všetečková
autor článku

Hana Všetečková

marketingový specialista,

redakce Holime.cz

S článkem souvisí: