Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

Údržba elektrického holicího strojku snadno ve 2 krocích

Elektrický strojek používáte nejčastěji obden nebo jednou za tři dny. To je docela často. Je proto důležité se o něj dobře starat. Zvládnete to snadno ve dvou krocích.

Čištění elektrického holicího strojku

Čištění elektrického holicího strojku

Ne vždy vousy spadnou během holení do umyvadla. Planžeta se opotřebovává a vzhledem k její ceně chceme, aby vydržela co nejdéle. Jak na tedy na to?

1. Odstranění oholených vousů – pod proudem vody nebo v čistící stanici

Během holení zůstává většina vousů pod planžetou. Pro kvalitní vyčištění je tedy nutné ji sundat. U vodotěsných strojků planžetu i břit opláchnete pod tekoucí vodou. U těch neomyvatelných použijete čistící štěteček, který dostanete v balení. Ze strojku tak odstraníte všechny vousy, které se v něm během holení zachytily.

Dostali jste ke strojku čistící stanici? Tak to máte o něco jednodušší. Strojek do ní stačí po holení dát, zapnout program a dál se o nic nemusíte starat. Pokud se holíte s gelem na holení, nezapomeňte strojek ale nejdříve opláchnout. To můžete udělat, i když gel nepoužíváte. Výhoda je v tom, že se vám čistící stanice nebude zanášet oholenými vousy a náplň vám vydrží o něco déle.

2. Prodloužení životnosti planžet

Druhým krokem údržby strojku je promazávání. K tomu používejte speciální olejíček. Nakapete jej na planžetu, strojek na chvíli zapnete a pak přebytky olejíčku otřete suchým hadříkem. Čištění spolu s pravidelným mazáním zaručí delší životnost planžety i strojku.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz

2 000+ lidí přikoupilo

2 000+ lidí přikoupilo

Braun mazací olejíček

Cena: 149,99 Kč

Ukázat