Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak shodit vlasy na pěstěnou plešku

  • 12. října 2021

Legendární přehazovačka už je dávno z módy. Za to oholená hlava ve stylu Vina Diesela nebo Bruce Willise je stále populárnější. Ze ztráty vlasů, která většině mužů radost nedělá, můžete udělat přednost. A když hladce oholenou hlavu doplníte plnovousem, pak zaujmete nejednu ženu. Jak si ale hlavu oholit tak, aby byla opravdu hladká?

Pomůcky na holení
Pomůcky na holení

Ano, první náznaky padání vlasů působí skoro jako špatný žert. Pokud ještě nejste připravení nestydět se za kouty, nebo vlasy kompletně shodit, můžete ještě vyzkoušet metody, jak je zachránit. Jestli už jste se ale připravili na to, že budete holohlaví, pak oceníte pár tipů.

Oholená hlava jako styl

Není to asi gusto každého muže a ani všech žen. Někteří muži se ještě stále vydávají cestou přehazovaček, někteří vsází na příčesky a jiní zakryjí úbytek vlasů oholením celé hlavy. Z toho pak udělají svůj nový styl. Zezačátku může být těžké si zvyknout, ale jakmile si sami na sebe zvyknete, můžete z holé hlavy udělat svou přednost. A zároveň to vyjde levněji než kúry pro záchranu porostu hlavy.

Konec mytí vlasů a složitých účesů

Skoro každodenní mytí vlasů, řešení, aby vlasy nějak držely nebo vypadaly. Hledání dalších míst, kde vlasů ubývá. Všech těchto starostí se zbavíte. Je tedy pravda, že i holení hlavy je časově náročné – hlavně v případě, kdy jí chcete udržet opravdu dokonale hladkou. Když už, tak už, že? My vám ale poradíme, jak to zvládnout.

Pěstěná pleška v několika krocích

Je to podobné jako s holením tváře. Ideální čas na holení hlavy je po horké sprše. Před prvním holením dohladka je potřeba vlasy nejprve zkrátit zastřihovačem, aby byly dlouhé max 2 mm. A pak už postupujete snadno ve třech krocích.

  1. Krém nebo gel na holení – jako první krok aplikujte krém nebo olej na holení. Pokud se rozhodnete používat gel na holení, zvolte ten na citlivou pokožku, aby příliš nevysušoval.
  2. Čas na žiletku – ano, stále ta nejběžnější možnost, jak dosáhnout opravdu hladkého oholení. Použijte takovou, která má minimálně tři břity a zvlhčující pásky má ještě v dobré kondici. Nejdříve holte po směru růstu vlasů, při druhém tahu už můžete holit proti směru růstu. Snažte se na žiletku tlačit stejně po celé hlavě. Pozor – břity dostatečně často oplachujte a přebytečnou vodu jen lehce setřeste (neklepejte žiletkou o umyvadlo).
  3. Opláchnutí a péče – nakonec hlavu opláchněte studenou vodou a jemně osušte ručníkem. Pokud máte pocit, že pokožka pne nebo je suchá, použije po holení hydratační balzám.

TIP: Nikdy neholte hlavu na sucho. Pokud nejste po prvním oholení zcela spokojeni, aplikujte znovu gel nebo krém na holení a proces zopakujte.

Žiletky se trochu bojím, co elektrický strojek?

Musíme uznat, že moc možností není. Zejména pro hladké oholení. Na vlasy jsou totiž primárně určené zastřihovače, které ovšem neholí dohladka, ale zastřihují na cca 0,5 mm. Zase mají svou výhodu – nepřiléhají těsně k pokožce hlavy, takže ji nedráždí. Pokud ale lpíte na opravdu hladké oholení, není zastřihovač to, co hledáte. Aktuálně lze na trhu sehnat elektrický holicí strojek, který je určen přímo pro holení hlavy. Vyrábí ho značka Remington, má speciální tvar, který podporuje držení a disponuje 5 frézkami. Holení je tak rozhodně rychlejší než s žiletkou a můžete ho provádět na sucho, což zvyšuje komfort.

TIP: Od našich zákazníků dostáváme zpětné vazby, že pro holení hlavy používají například planžetové strojky Braun Series 9 a jsou s výsledky spokojení. Sami to zcela doporučit nemůžeme. Strojky jsou určené pro holení tváře a holení hlavy může ovlivnit jak životnost planžet, tak strojku celkově.

Holá hlava + plnovous = ten nejmodernější vzhled

Chápeme, že se to na první pohled tak nejeví, ale je to tak. Hladce oholená hlava doplněná plnovousem působí mužněji a na plnovous letí čím dál více žen. Aby byl vzhled dokonalý, je potřeba věnovat potřebnou péči právě i vousům. Jak na to? To se dozvíte v našem dalším článku.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz

700+ lidí přikoupilo

700+ lidí přikoupilo

Weleda krém na holení 75 ml

Cena: 126

Ukázat