KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

3 nepostradatelné tipy pro hladkou pokožku v létě

Počasí venku tomu sice zatím moc nenasvědčuje, ale kalendářně nám léto pomalu ale jistě klepe na dveře. A základem léta je dokonale vypadající pokožka. Používáte klasickou žiletku, pinzetový nebo IPL epilátor? Pro každou z vás máme jeden nepostradatelný tip na péči o pokožku v létě.

Ženská pokožka a opalování
Ženská pokožka a opalování

Bikiny oblast dokáže potrápit

S nevzhlednými pupínky a zarůstajícími chloupky v oblasti třísel se už setkalo mnoho žen. Je to k vzteku a v létě v plavkách se to těžko skrývá. Nemáme zaručený recept, ale tento postup pomohl už hodně ženám podráždění předejít.

  1. Oblast třísel holte vždy po směru růstu chloupků. Ano, u nohou a podpaží je holení proti směru růstu nejefektivnější. V bikiny oblasti ale může způsobit zanícení, zarůstání chloupků a ošklivé pupínky.
  2. Po holení ošetřete pokožku například pleťovým tonikem, které pokožku vyčistí.
  3. Již suchou pokožku zasypte dětským pudrem, který pokožku vysuší a zklidní.

Červené flíčky po epilaci nemusí nikdo vidět

I když používáte epilátor roky, obvykle se pokožka na nohou okamžitě po epilaci osype červenými flíčky. Se zklidněním pomůže populární růžová voda. Tu můžete aplikovat hned po epilaci. Po přibližně dvou hodinách namažte pokožku tělovou emulzí, volte lehkou, která pokožku neudusí, ale osvěží a vyživí. Pokud se chystáte vyrazit ven a narychlo odstranit chloupky, tak epilátor určitě nepoužívejte a radši je oholte žiletkou. Pro rychlý efekt žiletka stačí a vy nebudete mít nervy, jestli vám po epilaci vyskáčou červené flíčky nebo ne. Epilovat je vždy nejlepší odpoledne nebo k večeru, aby měla pokožka čas se do druhého dne zklidnit.

IPL epilace a opalování? Dejte si na to pozor

Nejdoporučovanějším obdobím pro IPL epilaci je jaro. Proč? Používání IPL epilátoru totiž provází mnoho omezení. Jedním z nich je doporučení nevystavovat pokožku slunečním paprskům. Ale jak dlouho? Ideální doba je 48 hodin po ošetření pokožky IPL světlem. Nemusíte se tedy nijak bát začít s epilací kdykoliv. Jen je nutné myslet na dvoudenní pauzu od opalování po epilaci.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz