Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

Jak vybírat náhradní díly pro strojky Braun

  • 19. listopadu 2019

Stejně jako běžná žiletka se i holicí prvky elektrických strojků používáním otupí. V takovém případě je potřeba je vyměnit. Jak ale najít ten správný náhradní díl?

Náhradní díly pro strojky Braun

Náhradní díly pro strojky Braun

Dobu výměny holící části strojku poznáte. Strojek  začne holit pomaleji, takže holení zabere více času. Pokud je planžeta nebo břit již opotřebený, můžete mít po holení i podrážděnou pokožku. Jasně rozpoznatelným signálem je i to, že strojek při holení vousy tahá. Na planžetě ale můžete opotřebení i vidět. Planžeta se totiž může prošoupat. Na to ale pozor, protože byste se mohli i nehezky pořezat.

Každý holicí strojek je jiný. Může být tedy složité se v náhradních dílech vyznat. U značky Braun rozhoduje nejen označení modelu strojku, ale také tzv. typové číslo. Kde ho najdete? U starších modelů nejčastěji pod břitem holicí hlavy. U těch novějších je uváděné obvykle pod výsuvným zastřihovačem. Je to čtyřmístný kód začínající číslem 5.

Jakmile toto číslo najdete, máte prakticky vyhráno. Toto čtyřčíslí zadáte do formuláře přímo na webových stránkách výrobce a ten vám ukáže všechno kompatibilní příslušenství. Náhradní planžetu pak snadno objednáte.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz

S článkem souvisí: