KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Depilace nebo epilace – co je pro mě lepší? + VIDEO

Každá žena chce mít hladce oholenou pokožku bez známek podráždění. Některé ženy jdou cestou depilace a jiné volí epilaci. Jaký je mezi těmito způsoby rozdíl a který z nich je vhodný právě pro Vás? Tak to se dočtete u nás.

Depilace nebo epilace?

Depilace nebo epilace?

Hladce oholená pokožka na co nejdelší dobu je snem každé ženy. Odstraňovat chloupky můžete pomocí depilace nebo epilace. Rozdíl mezi těmito dvěma způsoby odstraňování chloupků je celkem zásadní. Zatímco pomocí depilace odstraňujete pouze část chloupku, které je viditelná na povrchu pokožky, pomocí epilace odstraňujete chloupky včetně jejich kořínků. Která metoda ale bude vhodná právě pro Vás?

Rychlá a bezbolestná metoda – depilace

Pokud se bojíte bolesti a nechcete odstraňování chloupků věnovat moc času, tak je pro Vás ideální depilace. Výsledky sice nejsou zcela dlouhodobé, ale když je odstraňování chloupků touto metodou rychlejší, tak ani moc nevadí, že musíme chloupky holit častěji.

Asi nejznámější metodou je používání klasického žiletkového strojku nebo jednorázového holítka. V tomto případě se zcela nevyplatí šetřit, protože nekvalitní žiletka může způsobit podráždění pokožky a červené pupínky. Při holení žiletkou je potřeba používat gel na holení, anebo si vybrat strojek, jehož hlavice je vybavena pásky s holícím gelem. Pak už další gel na holení nepotřebujete.

O něco modernějším řešením je elektrický holicí strojek pro ženy. Strojky mají pohyblivé planžety, které se přizpůsobují tvarům těla a odstraňují chloupky ze všech částí těla. Používat je můžete ve vodě anebo na sucho, záleží jen na Vás, který způsob pro Vás bude pohodlnější.

Epilace pro dlouhodobě hladkou pokožku

Epilací odstraňujete chloupky i jejich kořínky. Proto trvá déle, než chloupek opět vyroste a vy se tak můžete déle těšit z hladké pokožky. Epilaci ocení zejména ženy s tmavšími chloupky, protože kořínky těchto tmavých chloupků mohou být po pouhém oholení vidět.

Pohodlným řešením pro epilaci je elektrický epilátor. Chloupky zachytávají a vytrhávají jednotlivé pinzety, kterých na hlavě epilátoru najdete 20 – 40. Čím více pinzet, tím rychlejší epilace. Pro někoho ovšem může být proces vytrhávání chloupků značně bolestivý. V takovém případě lze používat některé epilátory ve vodě, nebo si k nim můžete přikoupit chladící rukavici na napnutí a ochlazení pokožky. V případě epilace je potřeba si na proces vytrhávání chloupků zvyknout, protože po čase už bolestivost cítit nebudete a zároveň Vám chloupky porostou jemnější.

Bezbolestnou cestou k opravdu dlouhodobě hladké pokožce jsou IPL epilátory. Záblesky IPL světla působí na chloupky tak, že po pár ošetřeních vypadnou a následně přístroj zabraňuje jejich opětovnému růstu. Nemusíte tak utrácet tisíce v kosmetických salónech, ale ušetřit čas i peníze při používání IPL epilátoru doma. Největším plusem této metody je její bezbolestnost a pokožka bez podráždění.

Výběr je jen na Vás

Kterou metodu odstraňování chloupků si vyberte, záleží jen na Vás. Někomu vyhovuje klasika v podobě žiletky, někdo je naopak otrávený z toho, že jí musí používat často, a tak se uchyluje k epilaci. V případě epilace se můžete spoléhat na mechanické vytrhávání chloupků pomocí epilátorů anebo zvolit moderní způsob v podobě IPL epilátoru. Záleží na Vás, kterou cestu k pocitu sebevědomí zvolíte.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz