Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Menu

Přehled pánských holicích strojků Braun

Spolehlivost, dlouhá živostnost a působivý design – to jsou hlavní charakteristiky holicích strojků Braun. Na trhu jsou již dlouho, na světě se na ně spoléhá několik tisíců mužů, a proto Braun pánské strojky stále vyvíjí a zlepšuje. Jak se ale vyznat mezi jednotlivými řadami? S tím Vám pomůžeme.

Přehled pánských holicích strojků Braun

Že žiletkám už odzvonilo, to je jasné. Elektrické holicí strojky jsou mezi muži stále více oblíbené, zejména kvůli komfortu používání. Výběr elektrického holicího strojku ale není snadný. Holicí strojky Braun patří k nejoblíbenějším hlavně díky svojí spolehlivosti. Vybírat můžete s řad 1, 3, 5, 7 a 9. A k tomu Braun vyvinul ještě dvě řady holicích strojků WaterFlex a CoolTec.

Jak se od sebe jednotlivé řady liší?

Jako tomu bývá u většiny přístrojů, tak i u holicích strojků Braun platí, že čím vyšší označení řada má, tím lepší je funkčnost nebo výbava strojku. My jsme proto dali do tabulky pro srovnání všechny řady holicích strojků Braun a zařadili jsme mezi ně i řady WaterFlex a CoolTec.

  Series 1 Series 3 CoolTec WaterFlex Series 5 Series 7 Series 8 Series 9
Počet prvků holicí hlavy 1 až 3 3 3 3 3 3 3 + ochranná lišta 4
Pohyblivé planžety U některých modelů Ano Ano Ano Ano Ano Ano Ano
Výkyvná hlava Ne Ne Ne Ano Ano Ano Ano Ano
Detailní zastřihovač U některých modelů Ano (kromě modelů 300s, 310s, 3000s, 3010s) Ano Ano Ano Ano Ano Ano
Mokré holení Ne U modelů s označením Wet&Dry Ano Ano U modelů s označením Wet&Dry U modelů s označením Wet&Dry Ano Ano
Rychlé nabíjení = 1 oholení Ne Ano Ano Ano U některých modelů Ano Ano Ano
Čistící stanice Ne Pouze u modelů s označením "CC" (3050cc, 3090cc) Pouze u modelů s označením "CC" (CT4cc) Ne Pouze u modelů s označením "CC" (5050cc, 5090cc) Ano, kromě modelů s označením "S" (7840s) Pouze u modelů s označením CC (8365cc) Ano, kromě modelů s označením "S" (9240s, 9260s, 9299s)

Jaké jsou základní rozdíly?

Základním parametrem je počet holicích prvků na hlavě. Buď mají strojky pouze planžety, nebo mají kombinaci planžet a zastřihovacích lišt, které jsou umístěné na hlavě mezi planžetami. Čím více holicích prvků na hlavě holicího strojku najdete, tím lepší budou výsledky holení a tím lépe si také strojek poradí s delším nebo hustším vousem.

Při výběru je také koukat na to, zda má strojek pohyblivé planžety a výkyvnou hlavu. Pohyblivé planžety se lépe přizpůsobují tvarům obličeje a zamezují tak zbytečnému podráždění pokožky. Výkyvnou hlavu pak ocení při holení hůř přístupných míst jako je oblast pod dolní čelistí nebo krku.

Pro muže s citlivou pokožkou může při holení elektrickým strojkem ulevit použití ve sprše nebo s pěnou či gelem na holení. Dříve platilo, že strojky vybavené čistící stanicí nebylo možné používat s gelem na holení, ale pouze ve sprše. U nových strojků ale toto už neplatí. Je proto potřebné si tuto skutečnost vždy ověřit v parametrech jednotlivých strojků Braun. U všech strojků ale platí, že pokud mají funkci Wet&Dry, tak je z bezpečnostních důvodů nelze používat s připojeným napájecím kabelem.

Poslední, čím mohou být holicí strojky vybavené, je čistící stanice. Tu najdete pouze u některých holicích strojků a lze se orientovat podle názvu strojku. Pokud je za číselným označením strojku "cc", pak je tento strojek vybaven i čistící stanicí. Její využití je vždy po holení pro čištění, promazání, vysušení a nabití strojku. Každá čistící stanice má odlišné vlastnosti. Některé stanice strojky nevysušují, jiné naopak nemají automatickou volbu čistícího programu. Funkce konkrétních čistících stanic najdete vypsané v popisech jednotlivých holicích strojků Braun.

Čím se liší jednotlivé modely?

Rozdíly mezi jednotlivými modely mohou být na první pohled nezřetelné. I tak ale mohou být rozdíly poměrně důležité. V rámci jedné řady bývají k dostání strojky s čistící stanicí nebo bez ní, také tam najdete strojky s funkcí mokrého holení i bez ní a taky strojky s detailním zastřihovačem, ale i strojky, které ho nemají. Pokud jsou strojky ale zcela zjevně stejné, většinou se liší buď barvou nebo příslušenstvím obsaženým v balení.

Jak si vybrat?

Nejdůležitější je vědět, jaké máte vousy a jak často se chystáte holit. S delšími vousy si lépe poradí strojky s vyšším výkonem. Poté si musíte ujasnit, jaké příslušenství u strojku potřebujete a podle toho vybrat konkrétní model strojku. Pokud si výběrem nebude jisti, můžete kouknout na srovnávací tabulky holicích strojků Series 3, Series 7 nebo Series 9 anebo se obrátit na nás. Rádi Vám pomůžeme.


autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz