Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

5 tipů na dokonalou domácí pedikúru

Pokožka chodidel je denně namáhaná. Popraskané paty bolí, nevypadají hezky a hlavně praskají čím dál víc. Věděli jste, že základní péči o nohy zvládnete i sami doma? A není to drahé ani časově náročné.

Domácí pedikúra
Domácí pedikúra

Ztvrdlá kůže nebo zarůstající nehty nevypadají dobře. Ještě horší je, že se jedná o problémy, kdy je nakonec potřeba zásah zdravotníka. Popraskaná kůže je bolestivá a zarůstající nehet mohou způsobit infekci. Základem je prevence vzniku těchto obtíží – tedy pravidelná pedikúra.

1. Alespoň 10 minut v lázni

Péče o pokožku chodidel na sucho se doporučuje jen jako průběžná údržba mezi jednotlivými poctivějšími mokrými pedikúrami. Správná domácí mokrá pedikúra začíná teplou lázní. Pokožka se odmočí, změkčí a půjde lépe odstranit. Do lázně můžete přidat sůl z mrtvého moře a například levandulový olej.

2. Odstranění ztvrdlé kůže

Ještě mokrá chodidla podrobte obroušení staré a ztvrdlé kůže. Nejčastěji používanými pomůckami jsou pilníky. Ty elektrické sice vyžadují nějakou investici, ale práci usnadní. Pokud domácí pedikúru provádíte pravidelně, může vám postačit i pemza. Kůži je potřeba odstraňovat opatrně, postupně a opravdu jen na místech, kde je ztvrdlá. Samozřejmě existují i seřezávače kůže. Na práci s nimi je ale dobré mít zkušenosti, proto nejsou pro domácí použití zcela vhodné.

3. Správně stříhání nehtů

Jednou z nejčastějších příčin zarůstajících nehtů je špatný způsob stříhání. Nehty na nohou vždy stříhejte do rovného tvaru. Celkovou úpravu nehtů dokončete zapilováním. Velmi populární jsou skleněné pilníky, které vydrží i roky. Nejsou ale vhodné na umělé nehty. Mnoho žen spoléhá na papírové, které jsou levné, mají velký výběr hrubostí, ale moc dlouho neslouží. Pro kompletní úpravu nehtů na chodidlech můžete použít pomerančové dřívko pro zatlačení kůžičky.

4. Hydratace a výživa

Samozřejmostí je na závěr chodidla namazat vyživujícím krémem. Některé mají deodorační účinky, jiné mají zjemňující účinky a další pečují o popraskané paty. V horkých letních dnech – zejména pokud vám otékají nohy – oceníte chladivé hydratační gely. Chcete chodidlům dopřát nadstandardní péči? Maska jednou týdně dotáhne vaši pedikúru k dokonalosti.

5. Pravidelná péče

Mokrou pedikúru obvykle postačuje provádět jednou za dva týdny. Mezitím je dobré chodidla každý den promazávat. Pokud by se vám zdálo, že se vám ztvrdlá kůže tvoří více, můžete mokrou pedikúru provádět každý týden. Velmi popraskané paty, zarostlé nehty nebo plíseň vždy řešte návštěvou odborníka. Sami si s tím doma bohužel neporadíte.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz

S článkem souvisí: