Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

Proč a jak provádět peeling pokožky?

Trápíte se zarůstáním chloupků? Máte šupinatou kůži, kterou mažete krémy od rána do večera, a stejně to nepomáhá? Řešením těchto problémů je pravidelný peeling pokožky. Jak často ho provádět a jak si peeling vyrobit doma?

Jak provádět peeling pokožky?
Jak provádět peeling pokožky?

Základní schopností peelingu je odstranit odumřelé buňky pokožky, které vytváří nevzhledné suché šupinky na pokožce. Často také stojí za zarůstáním chloupků, protože suchá pokožka brání chloupkům dostat se na povrch. Hydratace tělovými mléky nebo krémy bohužel nestačí. Odumřelé buňky je nutné nejdříve odstranit, a s tím nejlépe pomůže právě peeling. Neprovádí se ihned po holení, ale nejdřív druhý den. Frekvence provádění peelingu je jednou, maximálně dvakrát v týdnu.

Populární kávový peeling

Káva provoní pokožku a zároveň je tak jemně mletá, že je dostatečně šetrná. Kávový peeling se dá dnes běžně koupit. Ten nejznámější má na svědomí značka přírodní kosmetiky Purity Vision. Peeling má velmi výraznou kávovou vůni. Pro lepší hydrataci můžete peeling smíchat s olivovým nebo kokosovým olejem. Pokožka je pak po opláchnutí krásně lesklá. Kávový peeling si můžete snadno vyrobit i doma. Stačí skladovat a nechat vyschnout sedlinu z kávovaru, kterou běžně vyhazujete do koše. Pak ji smíchejte s nějaký olejem nebo krémovým sprchovým gelem a kávový peeling je na světě!

Hrubší peeling z cukru

Cukrový peeling je ideální si připravit vždy čerstvý, aby si cukr zachoval svoji hrubost. Výživný cukrový peeling nejčastěji tvoří směs cukru s kokosovým nebo olivovým olejem. Můžete přidat i jemně namleté skořápky od ořechů, ovesné vločky nebo trochu mleté kávy. Cukr můžete ale také snadno přidat do sprchového gelu, který běžně používáte.

Výživný ovesný peeling

Stejně jako kávu nebo cukr má skoro každý dnes doma ovesné vločky. Pro peeling jsou dobré jemné nebo namleté klasické. Ideální je smíchat vločky s medem a olivovým nebo kokosovým olejem.

Pro peeling chodidel je ideální mořská sůl

Kůži na chodidlech během dne zatěžujeme opravdu hodně. Péči o chodidla tedy neopomíjejte. Abyste zabránili ztvrdnutí pokožky na chodidlech, je ideální použít peeling z hrubé mořské soli a olivového oleje. Pro osvěžení můžete přidat citrónovou šťávu a kůru.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz