Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

Jaký vybrat planžetový holicí strojek?

„Dobrý den, potřebovala bych doporučit planžetový holicí strojek od Braunu pro manžela, volila bych určitě vyšší řadu okolo 5.000,-. Můžete mi prosím poradit s výběrem, bohužel tomu vůbec nerozumím. Předem děkuji za radu.

Odpověď odborníka

Dobrý den, vždy samozřejmě záleží od požadavků. Největší variabilitu, co se týká holení, nabízí řada 7. Tam si u strojků můžete vybrat mezi 3-5 intenzitami holení. Využívá se to prakticky tak, že nižší intezita je vhodná pro muže s citlivější pokožkou, vyšší intenzita naopak pro muže s hustšími nebo tvrdšími vousy. Strojky se pak v rámci řady liší pouze příslušenstvím. Všechny strojky Series 7 lze používat ve sprše. Nejvyšší řada 9 pak má navíc jeden prvek na holicí hlavě, takže si lépe poradí s delším vousem, pokud se například muž holí jednou týdně. Tuto řadu lze používat ve sprše nebo s pěnou či gelem na holení.

Co se týká příslušenství, tak asi nejvvýraznější prvek je čistící stanice. Ta se používá pro čištění a nabíjení holicího strojku. Buď po každém holení nebo například po třech použitích. Čistící stanice funguje se speciálním roztokem, který hlavici hygienicky čistí. V závislosti na modelu pak stanice strojek i suší. Tady pozor na to, že pokud byste zakoupila strojek bez čistíci stanice, tak pak ji nelze dokoupit, protože strojky, které ji nemají původně v balení, by s ní nebyly kompatibilní.

Pokud se tedy Váš muž holí víckrát do týdne, tak bude dobrou volbou některý z holících strojků Series 7. Pokud se holí méně často, pak by bylo lepší sáhnout až do nejvyšší řady, kde je sice trochu vyšší cena, ale holící výkon na delších vousech bude jistě lepší.


Mgr. Andrea Ivaničová
odpověděla

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz