Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

4 kroky k hladké tváři bez podráždění

  • 18. prosince 2020

Patříte mezi příznivce hladce oholené tváře? V tom případě vám podráždění po holení asi není cizí. Už jste našli správnou taktiku, jak mu předcházet? Nebo je to pokus omyl? Přečtěte si čtyři základní tipy, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

Žiletka
Žiletka

1. Příprava před holením

Může se to zdát jako zbytečnost, ale není. I mužskou, zdánlivě odolnou, pleť je potřeba na holení připravit. Ideální je provádět holení až po sprše. Teplá sprcha vousy změkčí a strojek je pak snadněji oholí.

2. Poctivá vrstva pěny

Kvalitní gel nebo pěna na holení jsou základem pro lepší skluz strojku po pokožce. S citlivou pletí si dávejte pozor při výběru a vždy sáhněte po variantě s označením Sensitive. Použijte přiměřené množství gelu nebo pěny a rozetřete po celé ploše, kde vousy rostou. Pro ještě lepší výsledek nechte pěnu chvilku na tváři působit a až poté začněte s holením.

3. Správný postup při holení

Že vám žiletka vydrží i několik měsíců? Tak to litujeme vaši pokožku. Tupé břity pořádně neholí, spíše tahají. Žádný holící zázrak nepřijde, ani když přejedete po pokožce několikrát. Takže zásada číslo jedna? Vždy mít ostrou žiletku. Holte se lehce a snažte se jednotlivá místa na tváři neholit opakovaně. Právě tak totiž vzniká největší podráždění. Hlavici strojku poctivě oplachujte a místa, která jsou nejcitlivější, holte až jako poslední. Čím déle na pokožce působí pěna na holení, tím měkčí vousy jsou a tím snáz jdou oholit. A co směr holení? Ideálně začněte po směru růstu vousů. Zdá se Vám oholení nedostatečné? Naneste znovu tenkou vrstvu gelu na holení a oholte tvář ještě proti směru růstu. Kratší a již změkčené vousy holené proti směru nezpůsobí takové podráždění jako třídenní vous.

4. Oholením to nekončí

Na závěr holení vždy opláchněte tvář studenou vodou a odstraňte všechny zbytky pěny. Pokožku šetrně osušte. Ne třením, ale pouze jemným přikládáním ručníku k tváři. Nakonec do pleti vetřete vodu po holení. Ta má čistící a zklidňující účinky. Máte citlivější pleť? Pak používejte krémy nebo balzámy. Jsou šetrnější a více hydratují.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz

S článkem souvisí: