Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Co vás čeká při výměně žiletky za elektrický strojek?

Přechod z žiletky na strojek může být pro mnoho mužů hotovým zázrakem, který ušetří čas a zajistí větší bezpečí při holení. Na některé zvyky z používání žiletky ale budete muset zapomenout.

Žiletka vs. elektrický holicí strojek
Žiletka vs. elektrický holicí strojek

Krátké pohyby žiletkou? Zapomeňte na ně

Postup při holení žiletkou všichni dobře známe. Pro co nejmenší podráždění po směru růstu vousů, pro opravdu hladké oholení ještě na závěr přejet tvář proti směru. U elektrických strojků záleží na typu, který zvolíte. Planžetový holicí strojek vyžaduje pohyb podobný žiletce, ale je potřeba dělat delší rovné pohyby. V případě v frézkového strojku jsou účinné krouživé pohyby po celé ploše tváře. Nečekejte ale, že se jedním přejetím po tváři elektrickým strojkem dokonale oholíte. Záleží na délce vousů a také jejich tvrdosti. Místa, kde vousy rostou různými směry, je nutné přejet vícekrát a precizněji.

Holení jednou za týden? Ano, ale zabere více času

Dvoudenní nebo týdenní vous? U žiletky je to jedno.  Elektrický strojek ale vyžaduje pravidelné holení. Doporučená četnost je jednou za 2 – 3 dny. Holení delších vousů je pracnější, pokožku je nutné holit na stejných místech několikrát. To může způsobit nepříjemné podráždění nebo vznik pupínků.

Holení ve sprše? Ne tak rychle

Na tohle u elektrických strojků pozor. Ne všechny jsou určeny pro použití ve sprše nebo s gelem na holení. Strojky, které toto umožňují, mají označení Wet&Dry. Nesmíte ale zapomenout strojek nabíjet, protože z bezpečnostních důvodů nepůjde použít s připojeným napájecím kabelem.

Pravidelné čištění zaručí skvělé výsledky

Vždy záleží na konkrétním modelu, ale většinu strojků můžete čistit pod tekoucí vodou. Sejmout hlavici s planžetami a opláchnout ji i celý strojek. Chcete si to ještě více usnadnit? Pořiďte si elektrický strojek s čistící stanicí. Tam po holení strojek dáte a ona se postará o čištění i nabití.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz