Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

4 tipy, jak nejlépe začít s holením elektrickým strojkem

Pánské elektrické strojky se těší velké oblibě. Je to zejména kvůli pohodlnému použití, menšímu podráždění po holení a hlavně nepotřebnosti gelu na holení. Občas se ale setkáme s reakcemi, že některý strojek neholí, holí pomalu nebo způsobuje podráždění. Většinu těchto problémů ale odstraníte správným postupem při holení.

Používání elektrického strojku
Používání elektrického strojku

1. Holení každé dva až tři dny

Elektrické holicí strojky jsou ideální pro muže, kteří nosí prakticky soustavně hladce oholenou pokožku. Ti, kteří se oholí dohladka a pak nechají vousy 14 dní růst, se budou spíše trápit. Elektrický strojek si nejlépe poradí s dvoudenním, maximálně třídenním strništěm. Planžety nebo frézky vousy zachytí a břity je snadno oholí. Čím delší vousy, tím více tahů po pokožce je nutné udělat, a tím větší je riziko vzniku podráždění pokožky. Proto je potřeba dodržovat kratší intervaly mezi holeními, a pokud se holíte jednou týdně, pak je lepší vousy nejdříve zastřihnout, aby byly kratší.

2. Pravidelná výměna planžet, frézek a břitů

Obvyklá životnost planžet, frézek a břitů se pohybuje kolem roku až roku a půl. Po této době je nutné všechny součásti holicí hlavy vyměnit. U planžetových strojků dnes již většinou zakoupíte celou část hlavy s planžetami i břity. U frézkových strojků vyměníte buď samostatné frézky, nebo také celou hlavu. Ne vždy se ale dá řídit nějakou slibovanou životností, ale je potřeba kontrolovat stav planžet a frézek. Zároveň jakmile začnete mít při holení pocit tahání, je to přesně ten signál, kdy je potřeba začít shánět nové břity, planžety nebo frézky.

3. Čištění a péče o hlavice prodlouží životnost

Správné čištění a údržba strojku jsou nejdůležitějšími faktory, které mohou ovlivnit jak životnost planžet/frézek, tak i celého strojku. U elektrických strojků dochází k tomu, že poměrně velké množství vousů zůstává pod prvky holicí hlavy. Po každém holení je tak nutné odklopit, potažmo sundat holicí hlavu, a vousy odstranit. Většina strojků dnes poskytuje možnost opláchnout holicí hlavu, a tím si čištění usnadnit. Pokud máte strojek s čistící stanicí, ušetříte si práci, protože strojek po holení zapojíte do stanice a necháte techniku pracovat za vás. Zároveň čistící kapalina obsahuje i látky, které planžety/frézky promažou. V případě ručního čištění je potřeba holicí prvky promazávat olejíčkem.

4. Nabíjení není žádná věda

U strojků platí to stejné, jako u jiných elektrických zařízení – nabíjejte ve chvíli, kdy je přístroj vybitý. Většina nových modelů už disponuje funkcí rychlého nabitý, takže pokud strojek zapomenete po posledních holením dát nabít, stačí pětiminutové nabíjení, abyste se ráno stihli rychle oholit. I proto není nutné strojek nabíjet po každém holení.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz

2 000+ lidí přikoupilo

2 000+ lidí přikoupilo

Braun mazací olejíček

Cena: 149,99 Kč

Ukázat