KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Začínám používat epilátor – jak na to?

Dát se na cestu domácí epilace znamená odstraňovat chloupky na delší dobu pohodlně a v pohodlí domova. První krůčky s pinzetovým epilátorem ale nemusí být zrovna snadné, a proto přinášíme několik tipů, jak si v začátcích s epilátorem poradit.

Jak začít s epilací?
Jak začít s epilací?

První použití epilátoru mohou provázet různé komplikace. Bolestivost celého procesu, zarudnuté flíčky v místech po vytržení chloupků, svědivost pokožky nebo zarůstající chloupky. Nejde ale o nic, co by nemělo řešení nebo samo po čase neodeznělo.

Co dělat před epilací?

Tak den před epilací je dobré provést peeling, který odstraní odumřelé buňky pokožky, uvolní některé zarostlé chloupky a zjemní pokožku. Těsně před epilací vsaďte na teplou vodu, která rozšiřuje póry. Ne nadarmo se před epilací doporučuje dát si teplou sprchu nebo vanu. Chloupky budou změkčené a díky rozšířeným pórům půjdou i lépe vytrhnout, takže by epilace měla mnohem méně bolet. Vlastníte strojek s funkcí Wet&Dry? Tak v takovém případě můžete i během epilace zůstat pod sprchou či ve vaně. V případě, že vlastníte epilátor na suché použití, tak doporučujeme pokožku po sprše precizně osušit, protože epilátory snadněji zachytí suché chloupky.

Tipy pro začátečníky

Při seznamování s epilátorem se snažte začít oblastí, která je nejméně citlivá. Tou může být oblast holení nebo lýtek. Po navyknutí na pocit při epilaci můžete přejít na oblasti kotníků nebo kolen, které jsou citlivější. Podpaží nebo třísla, kde jsou chloupky tvrdší a pokožka citlivější, doporučujeme epilovat až po nějakém čase, kdy si na epilaci zvyknete.

Epilátorem dělejte pomalé, jemné a rovné pohyby. Na epilátor netlačte. Vždy epilujte proti směru růstu chloupků. Pro snížení bolesti a zefektivnění epilace je dobré druhou rukou napínat pokožku. Při prvních několika použitích využijte vždy nižší rychlost epilace. V případě, že se vám na první pokus nepovede epilovat celou oblast, tak nezoufejte. Na epilaci je potřeba si zvyknout. Po čase se chloupky zjemní a citlivost pokožky při jejich vytrhávání ustane.

I když uděláte před i po epilaci vše, může se stát, že se po epilaci na pokožce vytvoří drobné červené flíčky v místech vytrhaných chloupků. Toto podráždění zmizí nejpozději během druhého dne, proto ideálně epilujte pokožku večer a ne ráno. U někoho se mohou po čase objevit i zarůstající chloupky, proto je potřeba se zaměřit právě na peeling a hydrataci pokožky.

Hladká pokožka na dosah

Používání epilátoru se nebojte, při odstraňování chloupků se na něj spoléhá tisíce žen. A to hlavně proto, že si zakládají na opravdu hladké pokožce. Používání je snadné, rychlé a precizní. Jen nezapomeňte po každé epilaci strojek precizně očistit, některé modely již můžete omývat pod tekoucí vodou, ty ostatní čistěte přiloženým štětečkem.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz