Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

Co vás nejvíc zajímá o IPL epilaci?

I když chceme mít všechny hladkou pokožku v létě, není to vhodný čas na IPL epilaci. S přípravou na letní sezónu je tak ideální začít v zimě nebo na jaře, protože pokožka během epilační kúry nesmí být vystavovaná slunečnímu záření. Jaké jsou další podmínky nebo kontraindikace IPL epilace?

IPL epilace
IPL epilace

Oblíbenost IPL epilace neustále stoupá. Proč? Vyhlídky na dlouhodobě hladkou pokožku zkrátka lákají. IPL světlo totiž působí na kořínky chloupků a posléze na místa, odkud by chloupky normálně rostly. Tím růst nových chloupků zpomaluje nebo mu dokonce zcela zamezuje. IPL světlo proniká kůží, a proto je několik věcí, které byste měli vědět předtím, než jej začnete používat. 

Kdy je nejlepší období pro epilaci?

Největší zájem o nákup IPL epilátoru logicky připadá na léto, kdy ženy chtějí mít hladkou pokožku. Jenže léto rozhodně není obdobím, kdy by se IPL epilace měla provádět. Je to proto, že pokožka nesmí být v průběhu epilační kúry vystavována sluníčku. IPL epilaci tedy provádějte s předstihem, nejlépe už během zimy.

Jak je to s použitím u mužů?

Většina IPL epilátorů je vyvíjena speciálně pro používání na ženské pokožce. Některé ale jsou určeny i pro muže. Rozdílnost použití je daná rozdílností mužských a ženských chloupků.

Pro které oblasti těla je IPL epilace vhodná?

Tyto informace najdete vždy uvedené u každého modelu IPL epilátoru. Ty vhodné pro použití na tváři mohou ženy používat od lícních kostí dolů a u mužů je použití na tváři zcela zakázané. Rovněz se IPL epilátory nesmí používat v oblasti genitálií. Obvykle se uvádí možnost použití pro oblast bikin, kterou chápejte třísla. U mužů jsou nejčastěji epilovanými oblastmi záda a břicho. U žen nohy, oblast bikin, podpaží a případně ruce.

Co když mám hodně pih nebo tetování?

V návodu ke každému jednotlivému IPL epilátoru najdete vypsané konkrétní kontraindikace. V případě pih a tetování platí, že byste se těmto oblastem měli vyhýbat. Proč? Intenzivní pulzní světlo je totiž nejvíce přitahováno tmavým pigmentem. A čím více IPL světla proniká pokožkou, tím více je drážděna, a může kvůli tomu docházet k pocitu pálení při epilaci. Zároveň je obecně známo, že vystavování pokožky s pihami nepříznivému záření zkrátka není zdravé.

Jsou důvody, proč IPL epilátor nepoužívat?

Pokud se IPL epilace obáváte, není na škodu se obrátit na dermatologa. Ten prohlédne vaši pokožku a přesněji sdělí, zda je IPL epilace zrovna pro vaši pokožku vhodná. Existují případy, kdy se IPL epilace nedoporučuje vůbec. Jde o osoby s ekzematickou nebo velmi citlivou pokožkou, osoby s vysokým výskytem křečových žil, nebo malých červených žilek a samozřejmě v případě těhotenství nebo kojení. Kontraindikací je více, o jejich přesném znění se můžete předem informovat u prodejců.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz