KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jaký strojek vybrat pro citlivou pokožku Braun series 7 760cc nebo Braun CoolTec CT2

  • 1 odpověď, 3. února 2015

„Dobrý den, zvažuji, který strojek si koupit. Mám citlivou pokožku, proto je tento výběr dosti složitý. Značku (pokud mne něco nepřesvědčí o opaku) jsem si vybral BRAUN. Také ke strojku budu chtít i čistící a dobíjecí stanici. Uvažuji nad těmito strojky: http://www.holime.cz/braun-series-7-760-4-clean-charge-holici-strojek?cate goryId=64 a http://www.holime.cz/Braun-CoolTec-CT2-CCWet-Dry-holici-strojek?categoryId =64 Je to pro mne investice na několik let, proto výběr nechci uspěchat, a chci být maximálně spokojený, hlavně s výsledkem holení, s tím, že pokožka nebude červená a podrážděná a samozřejmě také s kvalitou strojku a čistící stanice.

Odpověď odborníka

Pro citlivou pokožku je doporučováno mokré holení, kterým model 760 nedisponuje. Pokud preferujete model řady 7 pak je tu model Braun 799, který disponuje čistící stanicí i možností mokrého holení.

Řada holicích strojků CoolTec je vybavena systémem aktivního chlazení, což je naprostá novinka. Tato technologie má aktivně předejít podráždění pokožky pomocí chladící lišty na holicí hlavě. Všechny modely z řady CoolTec disponují rovněž funkcí mokrého holení.

U čistících jednotek nejsou z hlediska kvality čištění či použitých technologií, dle mých informací, žádné rozdíly. Rozdíl je ovšem v počtu dostupných funkcí. Model 760 má funkci "sušení" + "automatickou volbu programů" a model 799 navíc ještě funkci "rychlé čištění".

Těžko zhodnotit, který strojek bude vhodnější právě pro vás. Řada 7 má každopádně výkonnější motor, pulzační systém a pokročilejší holící hlavu, díky čemuž dosáhnete hladkého oholení za kratší dobu a s menším počtem tahů, což je pro výsledné podráždění rovněž velice podstatné. Pokud máte tuhé vousy, rozhodně bych to vzal v úvahu.


Ing. Aleš Márovec
odpověděl

Ing. Aleš Márovec

produktový specialista,

radakce Holime.cz