KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak přesně funguje kondicionér a proč by vás to mělo zajímat?

  • 9. června 2022

Správná péče o vlasy je klíčem ke krásné a lesklé hřívě. Samozřejmě že použití šampónu je klíčové – odstraní nečistoty, fixační přípravky, prach a mastnotu. Zároveň ale nechá vlas otevřený a ten je tak náchylnější k působení nepříznivých vnějších vlivů. A proti těm je potřeba vlasy chránit.

Kondicionéry a masky na vlasy
Kondicionéry a masky na vlasy

Některé z nás si myjí vlasy denně, jiné obden a některým stačí i mytí jednou týdně. V každém případě platí, že správná péče o vlasy by se měla skládat nejen ze šamponu, ale i kondicionéru a jednou do týdne masky nebo balzámu.

Uzavření vlasu a lepší rozčesávání

Hlavním úkolem kondicionéru je uzavřít vlasové vlákno a vytvořit kolem něj ochrannou vrstvu, která snižuje riziko poškození nebo přesušení vlasu. Protože vlasy uhlazuje a uzavírá, přispěje i k jejich lepšímu rozčesávání. Jen pozor při rozčesávání mokrých vlasů. Jsou křehčí, takže opravdu opatrně a zvolte hlavně jemný kartáč na vlasy.

Hydratace a lesk

Vysoušení vlasů, žehlení nebo kulmovaní. A co vnější vlivy jako teplo nebo zima? Všechno z toho dává vlasům opravdu zabrat. Kondicionér pomáhá ve vlasech srovnat hladinu vlhkosti a hydratace. Vlasy tak vypadají zdravěji, jsou lesklé a vyživené. Klíčový je správný výběr. Pokud trpíte maštěním vlasů, určitě nevybírejte kondicionér na suché vlasy. Barvené vlasy zase potřebují specifickou péči a to samé platí i pro ty kudrnaté.

Oprava do hloubky

Kondicionér působí hlavně na povrchu vlasů. Nepostará se tedy o výživu do hloubky. V takovém případě je potřeba sáhnout po balzámu nebo masce na vlasy. Zatímco kondicionér se nanáší pouze do délek vlasů, balzám i masku můžete aplikovat i blíž ke kořínkům a některé balzámy jsou dokonce určené i pro ošetřování pokožky. Ideální je aplikovat je do ručníkem vysušených vlasů, protože se produkt nenaředí tolik vodou, co je ve vlasech, a může se lépe vsáknout.

Zdravé vlasy bez zatížení

Dodržovat pravidla správného používání je důležité. Pokud budete dávat kondicionér blíž ke kořínkům, budou se vám rychleji mastit a budou zplihlé. Na jemné vlasy jsou vhodnější produkty bez silikonů – ty nezatěžují vlasy a vyživují vlasy opravdu a ne jen na oko. Zkrátka vhodný výběr a správné používání jsou alfou a omegou péče o vlasy.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz

S článkem souvisí: