Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

Nemaskujte vlasy pod čepicí, stačí vhodná péče

Používáte šampon, kondicionér nebo balzám a někdy bezoplachovou péči? A co masku na vlasy? Stále dost žen ji považuje za nepotřebnou. Abychom vlasy ochránily, maskujeme je v zimě pod čepicí.

Péče o vlasy
Péče o vlasy

V zimě naše vlasy trpí častými přechody ze studeného do teplého prostředí a obráceně. Studený vzduch otevírá svrchní vrstvu vlasu. Jakmile vejdeme do tepla domova, kanceláře nebo obchodu, začne z nich suchý vzduch vytahovat vlhkost. Vlasy pak mají větší sklon ke krepatění a vzniká více statické elektřiny, která s vlasy také udělá své.

Mastné versus suché vlasy

Problémy s mastnými vlasy má prý každý čtvrtý člověk. Zatímco mastnotu vlasů způsobuje více faktorů (strava, hormonální změny, špatná péče), suchým vlasům chybí hydratace a tukový film. U mastných vlasů si proto dávejte pozor na produkty, které používáte. Nejlépe uděláte volbou péče bez silikonů a parabenů. Kondicionér i masku aplikujte minimálně 3 cm od kořínků, nebo více ke konečkům, kde mohou i mastné vlasy ztrácet vláhu. Suché vlasy vyžadují pravidelné používání výživných kondicionérů a také masek. Před tepelnou úpravou je raději ošetřete ochranným přípravkem.

Citlivé barvené a lámavé vlasy

Dnešní barvy na vlasy už jsou mnohem šetrnější než dříve, ale i tak mají barvené vlasy sklony k vysušování. Naopak často fénované nebo žehlené vlasy se mohou více lámat. S obojím se dá bojovat, jen každé potřebuje to své. Barvené vlasy vyžadují pravidelné používání masky, která vlasy od kořínků až ke konečkům vyživí. Ideálně dvakrát týdně. Dostatečná hydratace pomůže i déle zachovat pigment po barvení. Pokud si vlasy po každém mytí fénujete, žehlíte nebo kulmujete, mohou mít sklon k lámavosti. Vždy proto před stylingem použijte ochranný přípravek. Samozřejmostí by také měla být maska alespoň dvakrát týdně. Ideálně vybírejte ty s obsahem pro-keratinu, díky kterému budou vlasy pevnější a pružnější.

Jak správně masku aplikovat?

Jakoukoliv masku aplikujte po umytí vlasů šamponem, který otevře vrchní strukturu vlasů. Ty jsou pak schopnější přijímat živiny obsažené v masce. Vlasy lehce ručníkem osušte, naneste masku po celé délce a nechejte působit alespoň 10 minut. Pro výraznější efekt můžete vlasy zabalit do potravinové folie či igelitové čepičky. Poté je potřeba masku precizně spláchnout a vlasy můžete upravit podle vlastní potřeby.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz

S článkem souvisí: