Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

Tohle svým vlasům nikdy nedělejte

Každá žena chce mít krásné vlasy ideálně každý den. Někdy ale nemáme čas, někdy chceme měnit barvu moc často nebo udržet účes co nejdéle dokonalý. A proto přistoupíme k řešením, která nejsou úplně zdravá pro naše vlasy. A některé věci bychom neměly dělat nikdy.

Barvení vlasů
Barvení vlasů

Časté odbarvování

Vlasům bezpochyby dáte nejvíce zabrat častým barvení či odbarvováním. Mít krásné blond vlasy v celé délce není vždy jednoduché. Tím nejhorším, co ale můžete udělat, je odbarvovat vždy celou délku vlasů. Ideální je odbarvovat pouze odrosty a ze zbytku vlasů stahovat žlutý podtón pomocí tónovacích šamponů.

Lak na vlasy a žehlení nejdou dohromady

Pokud chceme, aby nám účes vydržel co nejdéle, musíme použít některé fixační přípravky. Tím nejpoužívanějším je lak na vlasy. V honbě za dokonalým účesem ale často na vlasy naneseme tužidlo, objemový sprej, nějakou ochranu vlasů před teplem a na závěr účes zafixujeme lakem na vlasy. Pokud si nemyjete vlasy každý den, nános všech těchto produktů vám na vlasech zůstane. A teď se dostáváme k tomu podstatnému – nikdy vlasy s takovým množstvím produktů znovu nežehlete, nekulmujte, nenatáčejte nebo jinak neupravujte za použití tepla. Předtím je vždy potřeba vlasy umýt.

Suchý šampon – rychlý pomocník, pravidelně ale ne

Někdy zkrátka nemáme čas na mytí vlasů. Ráno tak padne naše ruka na sprej suchého šampónu. Správné použití je nastříkat ke kořínkům, rukama vmasírovat a precizně vyčesat. Na jeden den je to super řešení, aby vlasy nebyly vyloženě mastné. Pocit umytých vlasů vám ale nedodá. Stříkat pak suchý šampón do vlasů každý den nebo obden není rozhodně nic dobrého, a to hlavně pro vlasovou pokožku. Ta potřebuje být šetrně mytá a ne zanesená vrstvami suchého šamponu.

Chcete si zadělat na lupy? Drbejte si pokožku hlavy

Pokožka hlavy občas svědí, a to nemusíme mít problémy s citlivou pokožkou, lupy nebo ekzémem. Stačí se zpotit, víc dní si neumýt vlasy, používat mnoho fixačních přípravků nebo suchý šampón. Pokožku hlavy určitě nedrbejte, protože si ji pouze podráždíte a jakmile se bude hojit, bude svědit ještě více. Proto si vlasy v takovém případě ideálně umyjte, šetrně, bez drhnutí. Použít můžete i šampon na citlivou pokožku vlasů, který zmírní svědění.

Děláte vše správně a přesto nemáte krásné vlasy?

Péče o vlasy má někdy hodně blízko k alchymii :-). Řešení je poradit se o vhodné péči s kadeřníkem nebo zkoušet produkty tak dlouho, dokud nenarazíte na takový, který by vašim vlasům i pokožce seděl. A u toho se pak vyplatí zůstat.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz

200+ lidí přikoupilo

S článkem souvisí: