KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

5 tipů letní péče o vlasy

Vysušené, vyšisované nebo polámané. Tak mohou vaše vlasy po létě skončit. Předcházet se tomu dá vylepšenou péčí, opatrností a ochranou vlasů před vnějšími vlivy. A to platí zejména o dovolené, kterou strávíte u moře nebo bazénu a na sluníčku.

Letní péče o vlasy
Letní péče o vlasy

V letních vedrech vlasy velmi rychle ztrácí svou vlhkost. V důsledku toho se vlasy začnou lámat, krepatět, vypadají bez života a ani barva není to, co to bývala.

1. Ochrana před sluncem a solí

Vyrážíte na dovolenou k moři? Tak jako se předem vždy mažete opalovacím krémem, nezapomínejte ošetřovat a chránit své vlasy. Na suché vlasy aplikujte buď ochranný sprej, vlasový olej, bezoplachový kondicionér ve spreji nebo klidně i klasický oplachový kondicionér (pozor, myslete na to, aby neobsahoval silikony). Nešetřete. Sice si pak vlasy budete muset umýt, ale to je obvykle u moře nutné i tak. A pokud máte delší vlasy, určitě je stáhněte do drdolu. Část vlasů tak zkrátka zcela skryjete. Pokud nosíte klobouky, budete to mít mnohem snazší.

2. Regenerace a hydratace

V létě určitě při každém mytí používejte kondicionér nebo balzám. Vzdejte se šampónů 2v1, které nedodají tolik hydratace. Jednou týdně potom dopřejte vlasům pořádnou dávku péče v podobě masky. Jak ji správně aplikovat najdete v našem dalším článku. Spoléháte raději na přírodu. Zábaly z vaječných žloutků, medu, použití aloe vera gelů atp. Vše je lepší než nechat vlasy bez jakékoliv nadstandardní péče.

3. Méně fénování, žehlení a dalších tepelných úprav

V létě vlasy dostávají zabrat teplem venku. Když k tomu přidáme obden fénování a žehlení, asi nám nepoděkují a bude to vidět. Proto v létě raději nechávejte vlasy přirozeně proschnout. Pokud na to nemáte čas a potřebujete si vlasy i občas vyžehlit, pečlivě dbejte na používání ochranných přípravků.

4. Stříhání před létem, barvení po létě

Mít lehčí hlavu a zbavit se už tak suchých konečků? Ideální čas je před létem. Vlasy se budou lépe vyživovat, zároveň si je v salónu můžete nechat ošetřit speciálními přípravky, které je na léto připraví. Naopak s výraznými změnami barvy vyčkejte až po létě. Vlivem slunečního záření se totiž barva vlasů může měnit, takže investovat do barvení celých vlasů se nevyplatí. Naopak po létě zase vlasy potřebují trochu zastřihnout, můžete je obarvit a na závěr jim dopřát pořádnou dávku hydratace.

5. Dodržujte pitný režim

Ten je v létě důležitý nejen kvůli úpalům a úžehům, ale i kvůli vlasům nebo pleti. Naše dostatečná vnitřní hydratace se pak velmi pozitivně odrazí na stavu pokožky, ale i vlasů, které jsou z 15 % tvořeny vodou.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz

S článkem souvisí: