Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

50+ lidí přikoupilo

50+ lidí přikoupilo

ETA Fenité 632290000 horkovzdušný kartáč

Cena: 795,46 Kč

Ukázat

Kulma, žehlička nebo kulmofén – jaký je mezi nimi rozdíl?

  • 18. října 2021

Perfektní účes nemusíte mít jenom párkrát do roka, když si zajdete ke kadeřníkovi. Se správným nástrojem na úpravu vlasů docílíte super účesu celkem snadno a nebude to ani drahé. V tomto článku vám ukážeme, po jakém nástroji sáhnout, když chcete vlasy jako ze salonu.

Pomocníci vlasové péče
Pomocníci vlasové péče

Dechberoucí objem

Základem pro dechberoucí objem je určitě fén. Výhodou fénu je, že vlasy snadno vysušíte, k objemu si ale musíte pomoci kulatým kartáčem. A to už vyžaduje i šikovné ruce a dost času.

Proto je jednodušší sáhnout po horkovzdušném kartáči neboli kulmofénu. Horký vzduch vlasy dosuší a zároveň jim u kořínků dodává objem a v délkách tvaruje.  Manipulace s ním je snadnější než s fénem a požadovaného účesu dosáhnete za kratší dobu. Některé kulmofény jsou dnes již obohaceny o rotační funkci, takže prakticky simulují použití fénu a kulatého kartáče tak, jak to dělá kadeřník.

Zaostřeno na rovné a hladké vlasy

Kudrnaté nebo od přírody vlnité vlasy se obecně moc nedoporučuje klasicky fénovat. Pro narovnání takových vlasů je lepší sáhnout po žehličce, která je na to přímo určená. Některé žehličky jsou vybaveny i speciálními funkcemi, které například pomohou snížit množství statické elektřiny ve vlasech nebo vlasy více uhladit a dodat jim lesk. Přestože hlavním úkolem žehliček je stále narovnání, na trhu najdete už množství žehliček, se kterými i vlasy natočíte. Takové žehličky mají užší a nižší žehlící plošky a obvykle konce, které zůstávají chladné pro lepší manipulaci. Opět ale platí, že loknovací kulma je lepší nástroj, protože vyžaduje méně zručnosti. Žehlička se pro nakroucení vlasů hodí se jen v nezbytně nutných případech, kdy nemáte po ruce kulmu (například na cestách) nebo si vlníte vlasy jednou za čas.

Je libo vlny jako od moře?

Tady je na výběr více pomocníků. Klasická kulma s válcem, na který se vlasy namotají udělá krásné kudrliny. Záleží na průměru válce – buď chcete lokny nebo drobnější kudrliny. Novějším pomocníkem jsou trojkulmy. Používá se podobně jako legendární krepovačka. Vytvoří tři lokny na jedno stisknutí a je prakticky nejrychlejším nástrojem k vytvoření krásných vln.

Dalším účinným nástrojem na cestě k vysněným vlnám může být horkovzdušný kartáč. Tedy ten samý nástroj, se kterým vykouzlíte i objem. Jen je třeba vybrat si právě kartáč rotační. Ten se automaticky otáčí, takže manipulace s ním je velmi snadná a ledabylé vlny s ním vykouzlíte raz dva. Jen zapomeňte na prstýnky, to se bohužel nepovede.


Karin Hambalíková
autor článku

Karin Hambalíková

marketingová specialistka

S článkem souvisí: