Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Léto je tu! Jak na účes jako od moře?

Některé už máme letní dovolenou za sebou, jiné z nás na ní ještě čekají. Na co ale čekat nemusíte, je plážový účes každý den. Pomocí pár kroků si ho vytvoříte doma snadno a rychle. Sama si určíte, jak moc rozverně (ne)upravené vlasy chcete mít.

Vlny jako od moře
Vlny jako od moře

Téměř každá žena s rovnými vlasy touží po ledabylých vlnách, protože díky nim vlasy vypadají upraveně a ležérně zároveň. A když si z nich vytvoříte jakýkoliv účes, vždy budete vypadat jako filmová hvězda.

Nadělila vám příroda? Budete to mít snazší

Nemáte vlasy rovné jako hřebíky? Pak zvládnete vytvoření plážových vln raz dva. Pořiďte si speciální sprej se slanou vodou, nebo přímo sprej pro vytvoření vlnitého účesu. Nastříkejte ho buď do vlhkých nebo suchých vlasů a od konečků je směrem k hlavně pomačkejte. Pokud sprej aplikujete na vlhké vlasy, je dobré je nakonec ještě opatrně vysušit difuzérem – na nízkou teplotu a nejnižší rychlost, ať se vám vlasy zbytečně nerozcuchají.

Výlet do dětství – copánky

Druhou variantou vhodnou i pro rovné vlasy jsou copánky. Ideálně vlasy rozdělte na čtyři části. Na každé straně udělejte jeden a zadní vlasy rozdělte na dva copánky nad sebou. Buď si je můžete uplést z vlhkých vlasů a nechat proschnout přes noc, anebo je zaplést ze suchých vlasů a přežehlit je. Po rozpletení vlasy zafixujete slaným sprejem a účes je na světě. Samozřejmě, čím méně vlasů máte, tím menší vlnky vytvoříte.

Větší vlny jako kouzlem přes noc

Na internetu najdete velké množství videí, jak si za noc vytvořit velké ledabylé vlny. Jak? Téměř suché vlasy rozdělíte na pěšinku, na kterou křížem položíte cokoliv, na co budete vlasy namotávat. Čím delší vlasy máte, tím volíte silnější pomůcku. Nejčastěji můžete vidět například používání například pásku ze županu. A na ten postupně namotáváte prameny. Jako například v tomto videu. Ráno pouze vlasy rozpustíte, prsty pročísnete a zafixujete. 

Rovnoměrně a přitom přirozeně

Zdaleka ne všechny vlasy jdou hodit do plážového módu za pomoci slané vody. Některé z nás se zkrátka bez kulmy neobejdou. Ideální jsou v tomto případě kónické kulmy, které jsou u rukojetě silnější a směrem ke konci se zužují. Díky tomu uděláte větší vlny u kořínků vlasů a směrem ke konečkům budou drobnější. Pro dosažení ledabylého vzhledu nemusíte vlasy rozdělovat na nijak pravidelné prameny a ani kulmou upravovat každý. Zkrátka to udělat tak, jak se vám to podaří. Vlasy nakonec nezapomeňte prsty pročesat a samozřejmě je pro fixaci můžete stříknout sprejem se slanou vodou nebo lakem na vlasy.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz

S článkem souvisí: