KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Průvodce výběrem IPL epilátoru

IPL epilace je čím dál populárnější. Dlouhodobé odstranění chloupků včetně kořínků ocení ženy na nohou či v podpaží a muži na zádech nebo hrudi. Přístrojů je na trhu už poměrně velké množství. Jak si IPL epilátor vybrat? A jaký je rozdíl mezi epilátorem za 3 000 a za 13 000?

IPL epilátory
IPL epilátory

Když si najdete všechny IPL epilátory, zjistíte, že se liší hlavně cenou. Jiné rozdíly ale na první pohled nenajdete. Jedno je jasné – všechny IPL epilátory používají stejnou technologii odstraňování chloupků – IPL světlo. Díky tomu by měly dosahovat velmi podobných výsledků.

V čem jsou zásadní rozdíly mezi jednotlivými modely?

  1. Na začátku výběru se rozhodujte podle počtu záblesků. Ty prakticky stanovují životnost epilátoru, protože výměnné žárovky nejsou k dostání. Všechny epilátory slibují, že vystačí na celou epilační kúru – což je pravda – ale pokud budete potřebovat déle pokračovat v udržovací kúře, pak už by vám stačit nemusely.
  2. Nástavce pro jednotlivé oblasti rovněž nejsou samozřejmostí. Epilátory s možností nastavení intenzity záblesku lze obvykle používat pro všechny dovolené oblasti. V čem je tedy smysl nástavců pro oblasti podpaží nebo tváře? Mají menší zábleskové okénko, jsou tedy přesnější. Zároveň bývají opatřené speciálním filtrem, který se v citlivých oblastech nebo právě na tváři opravdu hodí.
  3. Nechcete epilátor nabíjet? Vyberte model, který umožňuje provoz s kabelem připojeným do sítě. Většina levnějších modelů je určena pouze pro provoz ze sítě, u dražších verzí máte často na výběr.
  4. Rozhodující při výběru může být i tvar epilátoru. Proč? S epilací nebudete hotoví za 5 minut, takže by se vám přístroj měl dobře ovládat. Tvar epilátorů Philips Lumea je oblíbený díky dlouhé rukojeti. Někdo ale raději sáhne po tvaru, který mají modely Braun. Jsou kompaktnější a drží se jako klasický pinzetový epilátor.

Co když je rozhodující cena?

U levnějších IPL epilátorů počítejte s nižší životností žárovky, kabelovým provozem a pouze jedním nástavcem. Naopak nejdražší modely Philips Lumea mají nástavce pro jednotlivé oblasti nejen opatřeny speciálními filtry, ale zároveň jsou vytvarované, aby nejlépe přilnuly k pokožce a maximum světla směřovalo na epilované místo.

IPL epilátor je přístrojem na několik let, pokud si ale nejste jistí, že na vás bude fungovat, nebo že s ním budete spokojení, nebojte se sáhnout po levnějších modelech. Chcete mít nástavce na všechny oblasti a maximální životnost žárovky? Pak jsou pro vás jasnou volbou dražší modely.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz