Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Nazuby.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Průvodce výběrem IPL epilátoru

IPL epilace je čím dál populárnější. Dlouhodobé odstranění chloupků včetně kořínků ocení ženy na nohou či v podpaží a muži na zádech nebo hrudi. Přístrojů je na trhu už poměrně velké množství. Jak si IPL epilátor vybrat? A jaký je rozdíl mezi epilátorem za 3 000 a za 13 000?

IPL epilátory
IPL epilátory

Když si najdete všechny IPL epilátory, zjistíte, že se liší hlavně cenou. Jiné rozdíly ale na první pohled nenajdete. Jedno je jasné – všechny IPL epilátory používají stejnou technologii odstraňování chloupků – IPL světlo. Díky tomu by měly dosahovat velmi podobných výsledků.

V čem jsou zásadní rozdíly mezi jednotlivými modely?

  1. Na začátku výběru se rozhodujte podle počtu záblesků. Ty prakticky stanovují životnost epilátoru, protože výměnné žárovky nejsou k dostání. Všechny epilátory slibují, že vystačí na celou epilační kúru – což je pravda – ale pokud budete potřebovat déle pokračovat v udržovací kúře, pak už by vám stačit nemusely.
  2. Nástavce pro jednotlivé oblasti rovněž nejsou samozřejmostí. Epilátory s možností nastavení intenzity záblesku lze obvykle používat pro všechny dovolené oblasti. V čem je tedy smysl nástavců pro oblasti podpaží nebo tváře? Mají menší zábleskové okénko, jsou tedy přesnější. Zároveň bývají opatřené speciálním filtrem, který se v citlivých oblastech nebo právě na tváři opravdu hodí.
  3. Nechcete epilátor nabíjet? Vyberte model, který umožňuje provoz s kabelem připojeným do sítě. Většina levnějších modelů je určena pouze pro provoz ze sítě, u dražších verzí máte často na výběr.
  4. Rozhodující při výběru může být i tvar epilátoru. Proč? S epilací nebudete hotoví za 5 minut, takže by se vám přístroj měl dobře ovládat. Tvar epilátorů Philips Lumea je oblíbený díky dlouhé rukojeti. Někdo ale raději sáhne po tvaru, který mají modely Braun. Jsou kompaktnější a drží se jako klasický pinzetový epilátor.

Co když je rozhodující cena?

U levnějších IPL epilátorů počítejte s nižší životností žárovky, kabelovým provozem a pouze jedním nástavcem. Naopak nejdražší modely Philips Lumea mají nástavce pro jednotlivé oblasti nejen opatřeny speciálními filtry, ale zároveň jsou vytvarované, aby nejlépe přilnuly k pokožce a maximum světla směřovalo na epilované místo.

IPL epilátor je přístrojem na několik let, pokud si ale nejste jistí, že na vás bude fungovat, nebo že s ním budete spokojení, nebojte se sáhnout po levnějších modelech. Chcete mít nástavce na všechny oblasti a maximální životnost žárovky? Pak jsou pro vás jasnou volbou dražší modely.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

produktová specialistka,

redakce Holime.cz